Ognisko w Kędzierzynie-Koźlu – ul. Złotnicza 12

Parafia
ZAPRASZAMY na spotkania w Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej, ul. Złotnicza 12 - w drugi poniedziałek każdego miesiąca. Spotkanie rozpoczynamy Mszą św. w kościele o godz. 18.00, a po niej zapraszamy na spotkanie do sali w domu parafialnym.
Opiekunem duchowym Wspólnoty jest ks. Bartosz Radecki.
Parafia pw. pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej >>>
Diecezja opolska >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

25.01.2014 roku w Kędzierzynie-Koźlu, w parafii  Św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej  o godzinie 18 rozpoczęła się Msza Święta inaugurująca działalność drugiego w województwie opolskim ogniska Sychar. Mszy przewodniczył  ksiądz opiekun nowego ogniska – Bartosz Radecki, kazanie wygłosił  Proboszcz parafii – ks. Marek Biernat, w tej Mszy uczestniczył też nasz krajowy duszpasterz Sychar – ks. Paweł Dubowik.

Po Mszy, Proboszcz zaprosił Sychar na plebanię, gdzie była przygotowana przez organizatorów ogniska ciepła herbata, kawa i ciasto.

Mimo bardzo mroźnej pogody i odpadów śniegu ,na otwarcie ogniska przybyli liczni gości – liderzy i członkowie innych ognisk z Opola, Strzelec Opolskich, Głogówka, Krakowa, Warszawy, Mysłowic, Gliwic, Radomska, Legnicy, Głogowa i innych miejscowości.

Przybył współzałożyciel Wspólnoty Trudnych Małżeństw – Andrzej Szczepaniak.

Po wspólnej modlitwie,w obecności ks. Pawła, Proboszcza i ks.opiekuna nowego ogniska, przybyli goście podzielili się sobą, mówiąc o tym dlaczego przyjechali  i po co przyszli na to spotkanie. Członkowie  Sychar potrafią mówić o sobie, są otwarci, potrafią też słuchać siebie nawzajem i być wspierający.

Na spotkanie przyszli też przyjaciele organizatorów.  Pojawiły się także zupełnie nowe osoby – to ci, dla których to ognisko zostało stworzone, zostali ciepło, serdecznie przyjęci. Po spotkaniu opowiadali, że są zachwyceni wspólnotą i przyjęciem przez nią.

Na spotkaniu była dziennikarka z opolskiego Gościa Niedzielnego, z uwagą przysłuchiwała się relacjom ludzi.

Spotkanie zakończyło się o godzinie 21, ale goście chcieli jeszcze ze sobą troszkę porozmawiać  i zaczęli opuszczać plebanię ok. godziny 22.

Spokojnie wszyscy udali się do swoich domów i z powodzeniem do nich dotarli, mimo siarczystego mrozu.

Organizatorzy nowo powstałego ogniska  to:  Krysia, Kasia, El. i Piotr – bardzo serdecznie dziękują wszystkim za przybycie,  za zainteresowanie i ciepłe słowa.

Ognisko Kędzierzyn-Koźle nie ma jeszcze ustalonego dnia regularnych spotkań, ksiądz opiekun obiecał to ustalić jak najszybciej. Informację tę prześlemy,  jak tylko będzie to wiadomo.

Więcej informacji na Forum:

http://www.kryzys.org/viewtopic.php?p=325287#325287