Parafia

ZAPRASZAMY na spotkania w Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej, ul. Złotnicza 12 - w drugi poniedziałek każdego miesiąca. Spotkanie rozpoczynamy Mszą św. w kościele o godz. 18.00, a po niej zapraszamy na spotkanie do sali w domu parafialnym.
Opiekunem duchowym Wspólnoty jest ks. Bartosz Radecki.
Parafia pw. pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej >>>
Diecezja opolska >>>

Stowarzyszenie OPP

program do pit - darmowy

Zjechaliśmy z Góry Św. Anny

Odbyliśmy tam pierwsze nasze rekolekcje ogniska Sychar w Kędzierzynie-Koźlu.

Wyjazd rekolekcyjny – był to pomysł naszego opiekuna – Księdza Bartosza Radeckiego.

To On przygotował to nasze spotkanie.

Dojechaliśmy najpierw do sióstr zakonnych, gdzie odbyła się Msza Święta z pięknym i mocnym kazaniem, specjalnym dla nas.

Potem Ksiądz zabrał nas na  spacer,wędrówkę w miejsca, których ja wcześniej nie znałam. Nową drogą obok ścieżki geologicznej, obok krateru wulkanicznego, potem szosą doszliśmy do Muzeum Czynu Powstańczego, gdzie zrobiło się patriotycznie . Powtórzyliśmy lekcję historii z Powstań Śląskich, a to przecież historia ziemi, na której żyjemy. Muzeum pięknie odnowione, ciekawe ekspozycje.Następnie traktem leśnym, mocno pod górę, między stacjami Kalwarii, doszliśmy do Domu Pielgrzyma na obiad. Po obiedzie modlitwa z bazylice, pokłoniliśmy się Babci Chrystusowej – Świętej Annie. A następnie lody i powrót do sióstr, które nas gościły i tam, w kaplicy odbyła się adoracja i razem  z siostrami  odmówiliśmy Koronkę do Bożego MIłosierdzia. No i na koniec wspólna kawa, rozmowy i nieco luźny wspólny czas.

I jak było ?

Wróciłam podniesiona, zadowolona…..bo tak pięknie, pobożnie i z Bogiem zaczynają sie moje wakacje. Nasz Opiekun, nie mów wybrać lepszego czasu i miejsca.

To były moje pierwsze rekolekcje – w drodze! Ze spacerem, w ruchu. Część Boża przeplatała się z częścią patriotyczną. Był też czas na relalaks, rozmowy. A wykład księdza – jeszcze pracuje we mnie. Cudownie jest też spotkać się z Przyjaciółmi i spędzić z Wami czas.

Dziękuję wszystkim, którzy mogli być. Pamiętaliśmy w modlitwie tych, których nie było z nami.

Zapraszamy następnym razem – ksiądz Bartosz już nam to obiecał !

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.